Ja me se ushqehet Barack Obama

6a00d8341c630a53ef0134874ea661970c-800wi

I njohur për kujdesin dhe mënyrën e shëndetshme të të ushqyerit, presidenti amerikan Barack Obama ka lejuar stafin e tij të publikojë disa prej pjatave të tij të preferuara.

Oriz me salmon dhe xhinxhër

salmon

Recetë e kulturës vietnameze, e shëndetshme dhe mjaft e përshtatshme për  tu servirur gjatë darkave.

Sallatë rukola me kërpudha dhe djathë

rukola

Presidenti Obama konsumon sallatën e rukolas çdo ditë. Ai konsumon kërpudhat jo vetëm sepse përmbajnë proteina të shumta, por edhe sepse nuk kanë shumë yndyrë.

Pizza Margarita me domate dhe ullinj

margarita

Presidenti Obama ka zgjedhur ‘Italian Fiesta Pizzeria’ në Chicago si një prej restoranteve të tij të preferuara, vetëm sepse bën picën margarita më të shijshme që presidenti mund të ketë provuar ndonjëherë.

Sallatë pule me spinaq

Chicken and Spinach Salad with Toasted Sesame Dressing

Pavarësisht se cfarë do të jetë receta e ditës, Obama nuk e largon asnjëherë brokolin nga tavolina.

Çaj i ftohtë qershie

FW0701WJU04

Kur bëhet fjalë për pijen e tij të preferuar, është vështirë të përzgjedhësh vetëm një. Ajo që është e sigurt, presidenti nuk ndan nga dora një gotë çaj të ftohtë qershie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *